Porady - Montaż domków z balika
Domki znajdujące się w naszej ofercie nie wymagają stałego fundamentu. Konstrukcję domku można posadowić na bloczkach betonowych. Mozliwy jest również montaż na płycie fundamentowej lub palach betonowych.
 
Domki wykonane są z bala grubości 45mm (domek 6737 a bala grubości 28mm, lub za dopłątą 45mm). Wykorzystywane jest suszone komorowo, czterostronnie strugane drewno iglaste. Taka obróbka połączona z malowaniem elewacji zewnętrznej po montażu zapewnia wysoką estetykę i trwałość na długie lata.
 
 
  
 
Montaż ścian domku polega na naprzemiennym układaniu elementów boków oraz fronu/tyłu. Deski posiadają podwójne pióro/wpust oraz wcięcia montażowe.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Okna i drzwi sa oszklone i wymagają tylko wstawienia w przeznaczone do tego celu otwory, następnie zamocowania pianką montażową i wkrętami oraz wykończenia listwami okalającymi.
 
 
 
 
 
Deski podłogowe posiadają pojedyncze pióro/wpust. Mocuje się je do poprzedniej deski oraz leżących pod nimi legarów za pomocą gwoździ. Dookoła ścian montuje się profilowaną listwę przypodłogową.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trójkątne zwieńczenia ściany przedniej i tylnej sa gotowymi elementami posiadającymi wciącia do zamontowania krokwi. Na krokwiach układa się deski dachu. Montuje się je tak samo jak deski podłogowe.
 
 
 
 
  
 
 
Wykończenie dachu polega na przybiciu papy podkładowej (na której można połozyć dodatkowo gont bitumiczny) oraz zamocowaniu na przednich i tylnych krawędziach dachu wiatrownic (są gotowymi elementami). 
W żadnej wersji wysokość domku mierzona od fundamentu do kalenicy nie przekracza 5m.
 
 
Taras jest elementem opcjonalnym. Jego montaż przebiega wg tych samych zasad co reszta domku.
 
Prezentowany domek, dzięki atrakcyjnej cenie, zwartej i prostej konstrukcji, możliwości posadowienia na bloczkach betonowych i łatwości montażu doskonale spełnia swoją rolę jako:
  • altanka
  • domek gospodarczy
  • punkt sprzedaży
  • stoisko handlowe na targi lub wystawy
  • budynek tymczasowego zamieszkania